Home»Wiedza»Sok z cytryny – naturalne źródło witaminy C

Sok z cytryny – naturalne źródło witaminy C

Sok z cytryny znany i wykorzystywany jest od wieków.

Szczyt swojej kariery ten owoc osiągnął w drugiej połowie XVIII wieku kiedy pomagał w usuwaniu szkorbutu, choroby która dziesiątkowała marynarzy odbywających długie rejsy. Regularne spożywanie soku z cytryny zapewnia dostarczanie do organizmu wielu wartości odżywczych oraz witamin. Cytryna bogata jest w witaminę C, witaminę B1 oraz kwas cytrynowy.

Spożywanie soku z cytryny, na początku dnia, wpływa pozytywnie na układ trawienny, pobudza i pomaga w łagodzeniu kwasowości żołądkowej.

Zawartość kwasu cytrynowego oraz kwasu askorbinowego, stabilizuje nasz organizm i sprawia, że czujemy się lepiej. Regulacja gospodarki kwasowo-zasadowej ma istotne znaczenie dla naszego ciała. Zawartość witaminy C, pomaga w zapobieganiu występowania wrzodów żołądkowych. Flawonoidy zaś regulują i usprawniają pracę wątroby. Cytryna zawiera również antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki. Witamina C ma również właściwości przeciwzapalne oraz wspiera układ kostny. Sok z cytryny wspiera również usuwanie toksyn z naszego organizmu, które mają negatywny wpływ na nasze ciało oraz wpływają na nasze samopoczucie.

Sok z cytryn, przy regularnym stosowaniu, może pomóc naszemu organizmowi w walce z niechcianymi toksynami.

Bogactwo wszelkich składników odżywczych powoduje niezwykle pozytywny wpływ na nasze ciało. Ważne jest aby korzystać z cytryn oznaczonych symbolem EKO. Takie owoce mają wówczas najwięcej substancji wpływających zbawiennie na nasz organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

×